Музей-садиба О.Ю.Кобилянської Коротко про нас

Музеї Києва Музей у Пирогові Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту Музей народної архітектури та побуту у Львові Мандруємо Україною Музей побуту Західної України Український сувенір Закарпатський музей народної архітектури та побуту Народна архітектура стародавнього українського села Мистецька сторінка Життя Карпатського народу

Хата з ґанком

Ґанок, як правило, мав при вході висоту 1м, а в сторонах 80см. Розрізняють різні типи хат: хати з ґанком лише спереду; хати з ґанком на двох сторонах: спереду і з тієї сторони, де існує потреба; хати з ґанком в трьох сторонах: спереду і з боків; хати з ґанком навколо.

Ґанок виконує функцію переходу людини з рівня землі на рівень підлоги в будинку, оскільки підлога будинку завжди піднята над землею. Підлоги в житловому будинку в один рівень із землею не буває, тому обов'язкова деталь ганка – це ряд сходинок. Безпосередньо перед дверима в будинок знаходиться майданчик, що також є складовою частиною ґанку.

Над майданчиком ґанку може бути зроблена покрівля, яка захищає від дощу і людей, і сам майданчик. Таким чином, ґанок будинку – це не лише архітектурний елемент, який прикрашає будівлю, але і свого роду енергозбережувальний елемент. Крім того, козирок над ґанком забезпечує захист майданчика не лише від дощу, але і від снігу у холодну пору року.



Цікавинки архітектури

Українські правила і традиції для будівництва нового будинку

Найдивовижніші будинки світу

Найкрасивіші студмістечка світу

10 архітектурних цікавинок середньовічного Львова

Світ цікавих фактів


Які будинки зводять українці сьогодні

Екологічно-чистий будинок із саману

Що в першу чергу слід подивитися у Чернівцях?

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Сім історико-культурних пам'яток України

Скарби роду


Наші друзі